В своєму житті ми постійно зіштовхуємося з відносинами, що за визначенням підпадають під поняття адміністративно-правові. Так, звертаючись до органів державної влади за отриманням дозволу або роз'яснення, проводячи державну реєстрацію підприємства, або звертаючись за отриманням ліцензії, оформлюючи пенсію та сплачуючи податки введення в експлуатацію будівлі між нами та державою виникаю адміністративно правові відносини. При цьому з однієї сторони знаходиться громадянин або підприємство з іншої вся система державної влади.
В більшості випадків ми сподіваємось на законні дії державних службовців та можновладців, однак наші сподівання на вирішення поставлених задач руйнуються через багаточислені бюрократичні механізми, нерадивість державних службовців або їх корумпованість. А в деяких випадках питання яке вам спочатку здавалося не складним взагалі не вирішується.
Адміністративні правові відносини
виникають на підприємстві частіше ніж у громадянина та в більшості випадків без належного юридичного супроводу призводять до значних фінансових та часових втрат.
Будь яка перевірка на підприємстві потребує фахового юридичного супроводу. Оскільки може закінчитися зупиненням господарської діяльності та застосуванням значних фінансових санкцій.
Найбільш актуальні питання адміністративно-правових відносин є :
- Перевірки контролюючими органами діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, такими як : управління захисту прав споживачів, управління надзвичайних ситуацій, податкові перевірки, перевірки органів екології та земельних ресурсів та інші.
- Звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування за отриманням дозволів на будівництво, перепланування, вводу в експлуатацію, відведення земельної ділянки, приватизації, викупу та передачу в оренду земельної ділянки, отримання дозволу на користування природними ресурсами.
- Оскарження протиправних дій та бездіяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.
Процедура судового захисту своїх прав в адміністративних спорах знайшла своє відображення в Кодексі адміністративного судочинства України, проте слід пам'ятати, що у адміністративних справах встановлений скорочений строк позовної давності в шість місяців, а для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлений місячний строк.
Вчасне звернення
за юридичною допомогою до адвокатів та юристів Адвокатської групи України є запорукою кваліфікованого захисту Ваших прав в судовому порядку.
Наше підприємство не зареєструвало бази персональних даних. Яка маже бути відповідальність і на кого вона покладається?
Наша благодійна організація, створена в організаційно-правовій формі фундації, існує вже більше ніж 7 років. За цей час нами було успішно реалізовано велику кількість благодійних програм і проектів. Ми надаємо благодійну допомогу по всій території Львівської області і плануємо продовжувати цю діяльність й надалі. У зв'язку з розширенням діяльності виникла необхідність внести зміни до Статуту нашої організації та привести його у відповідність до вимог чинного законодавства України. У який строк ми повідомляємо реєструючі органи про такі зміни і які документи подаємо для цього?