Перш за все, необхідно чітко з'ясувати з чиєї вини сталося затоплення. Викличте представника ЖЕКу, який обслуговує Ваш будинок, і складіть акт, зафіксувавши в ньому час, місце та ступінь пошкодження належного Вам майна. Окрім того, акт повинен містити детальний опис пошкодженого майна (дефектну відомість). В акті обов'язково поставте дату, повну адресу квартири, ПІБ та посаду особи, яка склала акт. Зберігайте акт у себе доки не буде вирішено питання з відшкодуванням збитків. Якщо є можливість — зафіксуйте пошкодження на фото чи відеозапис.
Після складення акту необхідно буде оцінити шкоду, заподіяну Вашому житлу. Якщо немає фінансової можливості залучити до цього фірму, яка професійно займається вирішенням таких питань — спробуйте це зробити самостійно, принаймні знайдіть чеки на купівлю побутової техніки та будівельних матеріалів, можливо у Вас лишився кошторис на проведення ремонту тощо.
Може з'ясуватися, що затоплення сталося не з вини ваших сусідів (забули закрити кран, давно не міняли сантехніку тощо), а з вини ЖЕКу, що обслуговує Ваш будинок (наприклад, лопнув стояк) і Ваші сусіди також постраждали внаслідок цього. Це дозволить Вам об'єднати зусилля і отримати компенсацію за заподіяну Вам шкоду.
Якщо досягнути згоди не вдається — ви маєте право звернутися до суду, долучивши до позовної заяви всі зібрані Вами докази, а також кошторис на відновлювальний ремонт.
Разом з представником ЖЕКу поспілкуйтеся з сусідами, спробуйте з'ясувати причини затоплення.
Представництво іноземної компанії в Україні бажає оформити на роботу іноземця. Які документи і куди потрібно подавати для дотримання законного порядку при такому оформленні?
В засіданні апеляційного адміністративного суду була прийнята ухвала та проголошено лише вступна та резолютивна частина. Повний текст було виготовлено судом лише через п'ять днів. Протягом якого строку необхідно подати касаційну скаргу та з якого моменту вираховувати строк на касаційне оскарження?