Разом з подругою маємо намір створити та зареєструвати свій салон краси і назвати його “Центр здоров'я та краси Марини М. та Наталії N ”. Нам сказали, що для реєстрації нам потрібно буде, окрім іншого, подати ще й дозвіл на використання наших імен у назві салону. Чи потрібно це робити і як це зробити правильно?

Процедуру державної реєстрації юридичних осіб визначено Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. Відповідно, ст. 24 вказаного закону визначено перелік документів, що подаються державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи. Названого Вами дозволу в цьому переліку не зазначається.
Утім, його потрібно надавати відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”. У кожної фізичної особи є свої власні персональні дані — це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Ці персональні дані можуть оброблятися. Під обробкою персональних даних розуміється будь-яка дія або сукупність дій, здійснених повністю або частково в інформаційній (автоматизованій) системі та/або в картотеках персональних даних, які пов'язані зі збиранням, реєстрацією, накопиченням, зберіганням, адаптуванням, зміною, поновленням, використанням і поширенням (розповсюдженням, реалізацією, передачею), знеособленням, знищенням відомостей про фізичну особу. Отже, якщо щодо Ваших персональних даних буде здійснюватися їх обробка відповідно до законодавства — ви стаєте суб'єктом персональних даних і повинні надавати згоду суб'єкта персональних даних - будь-яке документоване, зокрема письмове, добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки. Якщо дотримуватися коректних юридичних формулювань це може здатися складним і незрозумілим процесом. На практиці все виглядає набагато простіше. Використання Ваших персональних даних (як то прізвище, ім'я, по-батькові) в найменуванні юридичної особи, по суті є обробкою Ваших персональних даних, яка потребує попереднього надання дозволу на це. Тому Вам з подругою необхідно підготувати заяву, що Ви надаєте дозвіл на використання Ваших персональних даних, а саме Вашого імені та Вашого прізвища у власній назві юридичної особи і звернутися до нотаріуса з тим, щоб він посвідчив цю заяву, встановивши правильність підписів на ній та засвідчивши вашу особу. Така заява може бути підготована Вами з подругою окремо одна від одної або разом.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
12 Квітня 2013
Мін'юст наказом від 25.03.2013 N 535/5 вніс зміни до Положення про умови і порядок проведення тендерів (конкурсів) з визначення спеціалізованих організацій для реалізації арештованого державними виконавцями майна, якими, зокрема, передбачено, що спеціалізовані...
Детальніше
02 Липня 2014
З 1 липня 2014 року  набули зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" в частині оподаткування доходів фізичних осіб (ПДФО). Так відповідно до внесених змін фактично...
Детальніше
Консультації

Я мати-одиначка, яка самостійно виховує та утримує неповнолітню дитину. З батьком свого синя ми давно розлучені. З дитиною він не спілкується, фінансово жодним чином нам не допомагає. Є можливість відправити сина по оздоровчій путівці в дитячий табір в Болгарію, а колишній чоловік відмовляється дати дозвіл на вивезення дитини за кордон. Чи можна якось уникнути цього і відправити дитину на відпочинок без дозволу батька?

Детальніше

Доброго дня! Я маю намір позичити родичеві грошову суму у розмірі 10 000 грн. Як краще з юридичної точки зору оформити передачу коштів? Чи буде достатньо лише розписки від позичальника? Дякую.

Детальніше
Проекти
Клієнт:
Служба автомобільних доріг у Київській області - оскарження акту перевірки КРУ Контрольно-ревізійним управлінням Київської області проведено планову перевірку фінансово господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Київській області за період з 01.06.2008 року по 31.03.2010 року. За результатами перевірки Контрольно-ревізійним управлінням направлено вимогу від...
Детальніше
Клієнт:
ТОВ "Житлобуд" 15 ноября 2006 года Адвокатська група Украіни уклала довгострокову угоду з однією з провідних будівельних компаній Украіни Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлобуд" про надання юридичних послуг.
Детальніше