Процедуру державної реєстрації фізичних осіб-підприємців визначено Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. Ви маєте звернутися до державних реєстраторів, які діють в місцевій державній адміністрації за місцем Вашої реєстрації. Після цього Ви повинні стати на облік в Вашій місцевій податковій інспекції спершу як платник податків загальної системи оподаткування, а потім перейти на спрощену систему оподаткування.
Відповідно до норм Податкового кодексу України спрощена система оподаткування з 2012 року розділяється на шість груп. Судячи з описаної Вами ситуації Ви будете належати до другої групи платників єдиного податку лише з певними застереженнями — якщо об'єм Вашого доходу не перевищить 1 млн грн., якщо договір оренди буде укладено лише з платником єдиного податку, якщо ви здаватимете в оренду житлові приміщення, загальна площа яких не перевищує 100 квадратних метрів, або нежитлові приміщення (будівлі, будови) і / або їх частини, загальна площа яких не перевищує 300 квадратних метрів.
Кілька слів щодо податкових ставок, порядку сплати та звітності. Спрощена система оподаткування (єдиний податок) має фіксовані ставки, які встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати. Процентні ставки єдиного податку встановлюються у відсотках до доходу. Для другої групи єдиний податок встановлюється в межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються відповідними місцевими радами. Зазвичай, місцеві ради встановлюють максимальний граничний відсоток. Друга група платників єдиного податку платить податок авансовим внеском не пізніше 20 чисел поточного місяця і подає щоквартальну звітність, в якій окрім іншого по наростаючій зазначається сума отриманого доходу та сума сплачених авансових внесків.
Зазначаємо, що Вам потрібно буде сплачувати також т.з. “єдиний соціальний внесок” в розмірі 34,7 % від мінімальної заробітної плати, якщо Ви не належите до числа осіб, яким відповідно до законодавства України передбачені пільги та звільнення від його сплати.
Таким чином, давайте розрахуємо загальну суму: у січні 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становитиме 1147 грн. Ви сплачуватимете 20% мінімальної заробітної плати як авансовий внесок по єдиному податку та 34,7 % від мінімальної заробітної плати як єдиний соціальний внесок. Разом 54,7 % від мінімальної заробітної плати дорівнює 627 грн. 41 коп.
Наша родина проживає в Києві більше п'яти років. Весь цей час ми винаймаємо житло і не маємо постійної київської реєстрації. Цього року хотіли влаштувати дитину до дитячого садочку, а у нас почали вимагати інформацію про місце реєстрації дитини пояснюючи це тим, що за кожним дитячим садочком закріплені певні будинки. Начебто адміністрація просто не має права приймати дітей без довідки про київську реєстрацію. Чи законна ця вимога?
Я працюю на підприємстві менеджером з продажу, вже вкотре, керівництво викликає на роботу у суботній день. Підкажіть, чи правомірні його дії?