Ваше керівництво помиляється. Відповідно до ст. 184 Кодексу законі про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 ст. 179 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації. Навіть в такому випадку Вас зобов'язані письмово попередити про це не пізніше ніж за два календарні місяці до ліквідації Вашого підприємства. Окрім того, Ваше керівництво повинно Вам виплатити вихідну допомогу у розмірі не менше ніж одна Ваша середньомісячна заробітна плата (ст.ст. 40. 44 КзпП України) і обов'язково забезпечити Вам працевлаштування або постановку на облік в центрі зайнятості за місцем Вашої реєстрації.
Якщо не дивлячись на всі ці аргументи Ваше керівництво Вас звільнить — Ви маєте право звернутися з заявою до територіального відділення інспекції праці. Також Ви маєте право звернутися до суду за місцем Вашої реєстрації з позовом про поновлення Вас на роботі та виплатою заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Переглянути всі консультації
Доброго дня, ми отримали витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій по нашому підприємству та побачили, що в ньому зазначено, що відомості про наше підприємство не підтверджені, яким чином необхідно підтверджувати відомості про юридичну особу та які наслідки не проведення такого підтвердження?
Доброго дня, я працюю на підприємстві та маю п'ятирічну дитину. Чи можу я взяти додаткову відпустку у поточному році, якщо основна вже використана?