Нещодавно на підприємстві, де я працюю, через фінансові проблеми почалося скорочення штату працівників. Керівництво стверджує, що не може скоротити лише вагітних жінок і жінок, у яких діти менше 3 років. Невже це правда і я, скоріше за все, підпаду під це скорочення? Я одна виховую сина десяти років і мій заробіток — це єдиний дохід, який має наша сім'я.

Ваше керівництво помиляється. Відповідно до ст. 184 Кодексу законі про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 ст. 179 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації. Навіть в такому випадку Вас зобов'язані письмово попередити про це не пізніше ніж за два календарні місяці до ліквідації Вашого підприємства. Окрім того, Ваше керівництво повинно Вам виплатити вихідну допомогу у розмірі не менше ніж одна Ваша середньомісячна заробітна плата (ст.ст. 40. 44 КзпП України) і обов'язково забезпечити Вам працевлаштування або постановку на облік в центрі зайнятості за місцем Вашої реєстрації.
Якщо не дивлячись на всі ці аргументи Ваше керівництво Вас звільнить — Ви маєте право звернутися з заявою до територіального відділення інспекції праці. Також Ви маєте право звернутися до суду за місцем Вашої реєстрації з позовом про поновлення Вас на роботі та виплатою заробітної плати за час вимушеного прогулу.

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
30 Березня 2011
30 березная 2011 року директор Адвокатської групи України Володимир Шахрай на запрошення Німецького фонду міжнародного правового співробітництва прийняв участь в роботі офіційної делегації комітету з питань правової політики Верховної Ради України у Берліні  До складу Української...
Детальніше
04 Квітня 2013
У Верховній Раді Ураїни зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до податкогово кодексу України" від 01.04.2013 N 2672, яким пропонується встановити екологічний податок за розміщення твердих відходів. Податок, що справлятиметься за розміщення твердих побутових відходів...
Детальніше
Консультації

Чи можливо продовжити відпустку по догляду за дитиною до досягнення дитиною 6 років?

Детальніше

Ми з дружиною прожили 12 років у шлюбі. Маємо двох неповнолітніх дітей: доньку (10 років) та сина (6 років). Рік тому ми розірвали шлюб. Я залишив своїй колишній дружині двокімнатну квартиру, будиночок у селі, не відмовляюсь від участі у вихованні дітей, підтримую їх матеріально і не відмовляюсь від участі у вихованні. Я також пропонував, щоб донька залишилася жити з моєю колишньою дружиною, а син проживав зі мною, оскільки хлопцю потрібно спілкуватися з батьком, мати чоловічий приклад і підтримку. Син згоден переїхати жити до мене, утім, моя колишня дружина категорично заперечує проти цього, оскільки вважає мене ініціатором розлучення. Мені всіляко забороняють спілкуватися з дітьми, підтримувати їх і допомагати. Яким чином можна вирішити цю ситуацію?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
Державний міжнародний аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України виграла тендер на надання юридичних послуг Державному міжнародному аеропорту "Бориспіль" у 2008 році.
Детальніше
Клієнт:
Державне підприємство Міжнародній аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України виграла тендер на надання юридичних послуг Державному підприємству "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у 2009 році.
Детальніше