Наша родина проживає в Києві більше п'яти років. Весь цей час ми винаймаємо житло і не маємо постійної київської реєстрації. Цього року хотіли влаштувати дитину до дитячого садочку, а у нас почали вимагати інформацію про місце реєстрації дитини пояснюючи це тим, що за кожним дитячим садочком закріплені певні будинки. Начебто адміністрація просто не має права приймати дітей без довідки про київську реєстрацію. Чи законна ця вимога?

Відповідно до ст. 53 Конституції України та ст. 6 Закону України “Про дошкільну освіту” базовими принципами принципами дошкільної освіти є: доступність для кожного громадянина освітніх послуг та рівність умов для реалізації задатків, нахилів, здібностей, обдарувань, різнобічного розвитку кожної дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про дошкільну освіту” громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак мають рівні права на здобуття дошкільної освіти у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, а також у сім'ї.
Перелік документів, які подаються батьками при прийомі дитини до дитячого садка визначені п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 305 від 12 березня 2003 року. Потрібно подати такі документи: 1. заяву батьків або осіб, які їх замінюють; 2. медичну довідку про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад; 3. довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення; 4. копію свідоцтва про народження дитини. Також, подаються документи, якими можуть бути визначені пільги для Вашої дитини. Довідка про місце реєстрації не подається.
Що стосується вимоги надати інформацію про місце реєстрації дитини, то вона, скоріше за все, пов'язана з тим, що відповідно до розпоряджень районних у місті Києві державних адміністрацій за дошкільними навчальними закладами дійсно закріплені певні житлові будинки і при зарахуванні дитини до садочків перевага надається тим дітям, які мешкають поблизу. Утім, це рекомендація, а не вимога.
Отже, відмова в прийнятті Вашої дитини у дитячий садок на підставі відсутності у дитини київської реєстрації місця проживання є незаконною. Вам необхідно подати письмову заяву про прийом Вашої дитини до дошкільного закладу на ім’я його керівника. Якщо Вам відмовлять без посилання на документ, що є підставою для такої відмови, Ви маєте право захистити свої права в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про дошкільну освіту” громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак мають рівні права на здобуття дошкільної освіти у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, а також у сім'ї.
Перелік документів, які подаються батьками при прийомі дитини до дитячого садка визначені п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 305 від 12 березня 2003 року. Потрібно подати такі документи: 1. заяву батьків або осіб, які їх замінюють; 2. медичну довідку про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад; 3. довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення; 4. копію свідоцтва про народження дитини. Також, подаються документи, якими можуть бути визначені пільги для Вашої дитини. Довідка про місце реєстрації не подається.
Що стосується вимоги надати інформацію про місце реєстрації дитини, то вона, скоріше за все, пов'язана з тим, що відповідно до розпоряджень районних у місті Києві державних адміністрацій за дошкільними навчальними закладами дійсно закріплені певні житлові будинки і при зарахуванні дитини до садочків перевага надається тим дітям, які мешкають поблизу. Утім, це рекомендація, а не вимога.
Отже, відмова в прийнятті Вашої дитини у дитячий садок на підставі відсутності у дитини київської реєстрації місця проживання є незаконною. Вам необхідно подати письмову заяву про прийом Вашої дитини до дошкільного закладу на ім’я його керівника. Якщо Вам відмовлять без посилання на документ, що є підставою для такої відмови, Ви маєте право захистити свої права в судовому порядку.

 

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
21 Травня 2007
21-24 травня 2007 Арбітражним інститутом при Торговій палаті м. Стокгольма було проведено тренінг на тему Міжнародний комерційний арбітраж: право і практика. Даний практичний семінар був проведений Арбітражним інститутом при Торговій палаті м. Стокгольма для юристів та адвокатів з Росії та...
Детальніше
04 Квітня 2013
У Верховній Раді Ураїни зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до податкогово кодексу України" від 01.04.2013 N 2672, яким пропонується встановити екологічний податок за розміщення твердих відходів. Податок, що справлятиметься за розміщення твердих побутових відходів...
Детальніше
Консультації

Створюємо місцеву громадську організацію екологічного спрямування, діяльність якої буде поширюватися на територію міста Київ. Які вимоги законодавства України потрібно врахувати при підготовці Статуту організації щоб в подальшому мати змогу бути неприбутковою організацією?

Детальніше

На адресу нашої організації надійшов лист від начальника районного управління МВС України у м. Києві про надання документів (серед них копії установчих документів, копії певних видів договорів та інше). При цьому у змісті отриманого листа не вказано підстав для отримання цих документів, а також на самому листі не поставлено круглу печатку, а лише підписано начальником. Як реагувати на такий лист?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Єдина торгова система-Киев" оскарження податкових повидомлень ДПІ Адвокатська група України представила інтереси ТОВ «ЄТС-Київ», під час оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень, винесених ДПІ у Дніпровському районі м.Києва, яким компанії було визначено грошове зобов’язання на загальну суму 5 450 761,00 грн. Податкові...
Детальніше
Клієнт:
Служба автомобільних доріг у Київській області - оскарження акту перевірки КРУ Контрольно-ревізійним управлінням Київської області проведено планову перевірку фінансово господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Київській області за період з 01.06.2008 року по 31.03.2010 року. За результатами перевірки Контрольно-ревізійним управлінням направлено вимогу від...
Детальніше