Відповідно до Закону України “Про громадські об'єднання” громадським об'єднанням надано право здійснювати підприємницьку діяльність. Чи означає це, що віднині громадські об'єднання можуть подібно до підприємств вести комерційну діяльність і отримувати від неї прибуток?

Перш за все, слід врахувати той факт, що ч. 5 статті 1 Закону України “Про громадські об'єднання” визначає громадське об'єднання, яке створене і діє зі статусом юридичної особи, як непідприємницьке товариство, основною метою якого не є одержання прибутку.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 21 Закону, громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню.
Відповідно до частина 6 статті 3 Закону, відсутність майнового інтересу членів громадського об'єднання передбачає, що його члени (учасники) не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями, а доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
Завдяки цим нормам Закон приведено у відповідність до ст. 86 Цивільного кодексу України відповідно до якої непідприємницькі товариства (споживчі кооперативи, об'єднання громадян тощо) та установи можуть поряд зі своєю основною діяльністю здійснювати підприємницьку діяльність, якщо інше не встановлено законом і якщо ця діяльність відповідає меті, для якої вони були створені, та сприяє її досягненню. Стаття 157 Податкового кодексу України також передбачає право громадських об'єднань отримувати дохід від основної діяльності не втрачаючи при цьому ознак неприбутковості. Отже, громадські об'єднання мають право право вести підприємницьку діяльність та отримувати прибуток від неї, однак такий дохід, на відміну від прибутку підприємства, не може бути розподілений між засновниками та членами такого об'єднання і має бути спрямований виключно на досягнення мети громадського об'єднання.

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
04 Квітня 2013
У Верховній Раді Ураїни зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до податкогово кодексу України" від 01.04.2013 N 2672, яким пропонується встановити екологічний податок за розміщення твердих відходів. Податок, що справлятиметься за розміщення твердих побутових відходів...
Детальніше
15 Листопада 2006
Адвокатською групою України укладений довгостроковий договір про надання юридичних послуг з однією з провідних будівельних компаній України ТОВ "Житло-Буд". Даний договір передбачає, що Адвокатська група України буде виступати юридичним радником ТОВ "Житло-Буд" у всіх питаннях, що вимагають...
Детальніше
Консультації

Наше підприємство не зареєструвало бази персональних даних. Яка маже бути відповідальність і на кого вона покладається?

Детальніше

Ми з дружиною прожили 12 років у шлюбі. Маємо двох неповнолітніх дітей: доньку (10 років) та сина (6 років). Рік тому ми розірвали шлюб. Я залишив своїй колишній дружині двокімнатну квартиру, будиночок у селі, не відмовляюсь від участі у вихованні дітей, підтримую їх матеріально і не відмовляюсь від участі у вихованні. Я також пропонував, щоб донька залишилася жити з моєю колишньою дружиною, а син проживав зі мною, оскільки хлопцю потрібно спілкуватися з батьком, мати чоловічий приклад і підтримку. Син згоден переїхати жити до мене, утім, моя колишня дружина категорично заперечує проти цього, оскільки вважає мене ініціатором розлучення. Мені всіляко забороняють спілкуватися з дітьми, підтримувати їх і допомагати. Яким чином можна вирішити цю ситуацію?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
Державне підприємство Міжнародній аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України виграла тендер на надання юридичних послуг Державному підприємству "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у 2009 році.
Детальніше
Клієнт:
ТОВ "Єдина торгова система-Київ" Наші адвоката успішно представили інтереси ТОВ "Єдина Торгова Система - Київ" у господарському суді Луганської області в суперечці з Підприємством з 100% Іноземними Інвестиціями " ІнтерГазСінтез " про визнання недійсним договору купівлі -продажу. Так , Позивач ПІІ " ІнтерГазСінтез " звернулося...
Детальніше