Щоб дати повну відповідь на Ваше питання необхідно, перш за все, ознайомитися з положеннями Статуту Вашої організації. Утім, є базові законодавчі норми, які поширюються на всі без винятку благодійні організації. На них і зосередимося.
Відповідно до ст. 13 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” благодійна організація має право мати мати власну символіку, яка підлягає державній реєстрації у порядку, визначеному Законом України "Про об'єднання громадян" для реєстрації символіки об'єднань громадян.
Отже, реєстрація символіки благодійних організацій відбуватиметься відповідно до вимог Положення про порядок реєстрації символіки об'єднання громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 144 від 26 лютого 1993 року.
Перш за все, Вам необхідно визначитися з візуальним зображенням емблеми Вашої організації, підготувати її оригінал-макет та детальний опис, враховуючи визначенні чинним законодавством України вимоги та обмеження. Також Вам необхідно підготувати проект Положення про символіку (емблему) Вашої організації, в якому вказати види символіки, хто затверджує символіку організації, в яких випадках вона буде використовуватися, хто надає дозвіл на використання символіки, яка відповідальність передбачається за використання символіки без належного дозволу, яким чином символіка виготовляється та зберігається.
Наступний крок — підготувати, скликати і провести засідання вищого колегіального органу управління Вашої організації, який відповідно до Статуту наділений правом затверджувати Положення про символіку організації та її опис.
Третє — підготувати повний пакет документів для реєстрації символіки благодійної організації який включає в себе:
1) Заява довільної форми, яка підписується двома членами вищого колегіального органу управління організації;
2) Положення про символіку (емблему) благодійної організації (затверджене рішенням вищого колегіального органу управління організації) — 2 примірники;
3) Опис символіки (емблеми) благодійної організації (затверджений рішенням вищого колегіального органу управління організації) — 3 примірники;
4) Рішенням вищого колегіального органу управління організації про затвердження Положення та опису (Протокол) — 3 примірники;
5) Зображення символіки (емблеми) організації 2 примірники;
6) Документ про сплату реєстраційного збору (за реєстрацію символіки благодійної організації сплачується чотири неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
7) Копії Свідоцтва про державну реєстрацію благодійної організації та її Статуту.
8) Документи, що підтверджують правомочність вищого колегіального органу управління благодійної організації. Йдеться, в тому числі, про необхідність надання копії рішення про скликання засідання для перевірки відповідності процедури скликання вимогам Статуту організації.
9) Якщо символіка Вашої організації містить прізвища, імена, псевдоніми, портрети, факсміле окремих осіб — надається також їх письмова згода, завірена в установленому порядку;
Реєстрація символіки зареєстрованих об'єднань громадян здійснюється Укрдержреєстром. Заява про реєстрацію символіки об'єднання громадян за наявності всіх необхідних документів розглядається у двомісячний строк. За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію символіки або про відмову в її реєстрації.
Переглянути всі консультації
Доброго дня, я працюю на підприємстві та маю п'ятирічну дитину. Чи можу я взяти додаткову відпустку у поточному році, якщо основна вже використана?
Яка цивільно-правова відповідальність керівника відокремленого структурного підрозділу юридичної особи - філії, за збитки, завдані юридичній особі внаслідок привласнення чи розтрати майна юридичної особи, скоєних керівником філії?