Наша всеукраїнська громадська організація екологічного спрямування діє вже більше восьми років. З 1 січня 2013 року набув чинності новий Закон України “Про громадські об'єднання”. Чи потрібно нам буде проводити перереєстрацію громадської організації і який строк надається для цього?

Відповідь на Ваше питання міститься в Розділі V Закону України “Про громадські об'єднання” Прикінцеві та перехідні положення. Відповідно до п. 4 вказаного Розділу громадські організації, їх спілки (союзи, асоціації, інші об'єднання громадських організацій), легалізовані на день введення цього Закону в дію шляхом реєстрації або повідомлення про заснування, не потребують відповідно перереєстрації або повторного подання документів для повідомлення.
Статути (положення) громадських організацій, спілок громадських організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом протягом п'яти років з дня введення його в дію. Реєстрація змін до статуту (положення), пов'язаних з введенням цього Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом п'яти років з дня введення цього Закону в дію.
Єдине, що варто додати, це те, що не потрібно квапитися і скликати позачерговий з'їзд (загальні збори/конференцію) Вашої організації і негайно приймати рішення про внесення змін до Статуту. Це пов'язано ще й з тим, що вимоги закону потребують деталізації й роз'яснень шляхом прийняття цілої низки підзаконних нормативно-правових актів.

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
12 Квітня 2013
Мін'юст наказом від 25.03.2013 N 535/5 вніс зміни до Положення про умови і порядок проведення тендерів (конкурсів) з визначення спеціалізованих організацій для реалізації арештованого державними виконавцями майна, якими, зокрема, передбачено, що спеціалізовані...
Детальніше
15 Листопада 2006
Адвокатською групою України укладений довгостроковий договір про надання юридичних послуг з однією з провідних будівельних компаній України ТОВ "Житло-Буд". Даний договір передбачає, що Адвокатська група України буде виступати юридичним радником ТОВ "Житло-Буд" у всіх питаннях, що вимагають...
Детальніше
Консультації

Я мати-одиначка, яка самостійно виховує та утримує неповнолітню дитину. З батьком свого синя ми давно розлучені. З дитиною він не спілкується, фінансово жодним чином нам не допомагає. Є можливість відправити сина по оздоровчій путівці в дитячий табір в Болгарію, а колишній чоловік відмовляється дати дозвіл на вивезення дитини за кордон. Чи можна якось уникнути цього і відправити дитину на відпочинок без дозволу батька?

Детальніше

На нашому підприємстві виникла необхідність використовувати працю громадянина Чехії N і є всі можливості створення необхідних умов для його перебування та діяльності на території України. Ми готуємо пакет документів щоб отримати дозвіл на працевлаштування в Україні громадянина Чехії N. Які документи нам потрібно отримати для цього від громадянина N, поки він ще знаходиться на території Чехії і яким вимогам вони повинні відповідати?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Агробудпереробка ЛТД" повернення майна В грудні 2009 року Адвокатська група України представила інтереси ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” у господарській справі про повернення майна. Так, 16 квітня 2008 року між ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” в особі ліквідатора, арбітражного керуючого та ЗАТ “Надбання”, в...
Детальніше
Клієнт:
Державне підприємство Міжнародній аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України виграла тендер на надання юридичних послуг Державному підприємству "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у 2009 році.
Детальніше