При розгляді моєї цивільної справи в суді першої інстанції не був допитаний свідок (моя мати), її свідчення могли б мати істотне значення для справи. Чи може суд апеляційної інстанції допитати її в якості свідка?

Право апеляційної інстанції встановлювати нові факти, досліджувати нові докази безпосередньо закріплено у ч. 2 ст. 301 Цивільного процесуального кодексу. Таким чином, нові факти суд апеляційної інстанції має право встановлювати на підставі як наявних у справі доказів, так і нових, прийнятих для дослідження у встановленому законом порядку.
Встановлення нових фактів і зміна або прийняття на їх основі нового рішення пов'язане з самостійним дослідженням і оцінкою доказів судом апеляційної інстанції. Законом не передбачено, що в суді апеляційної інстанції можуть досліджуватися тільки певні види нових доказів. Тому допускається дослідження не тільки письмових і речових доказів, висновків експертизи, але і допит свідків, які не допитаних судом першої інстанції.
Відповідно до ч. 6 ст. 301 за клопотанням сторін та інших осіб, що у справі, вирішується питання про виклик свідків, призначення експертизи, витребування доказів, судових доручень щодо збирання доказів, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача, тому до початку розгляду справи апеляційним судом, Вам необхідно подати відповідне клопотання.

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
25 Квітня 2014
5 квітня 2014 постановою Центральної виборчої комісії України № 366 директор ТОВ "Адвокатська група України" Володимир Шахрай був зареєстрований довіреною особою кандидата на пост Президента України Порошенка Петра Олексійовича по 105 та 110 виборчих округах з центрами, які знаходяться у м....
Детальніше
12 Квітня 2013
Мін'юст наказом від 25.03.2013 N 535/5 вніс зміни до Положення про умови і порядок проведення тендерів (конкурсів) з визначення спеціалізованих організацій для реалізації арештованого державними виконавцями майна, якими, зокрема, передбачено, що спеціалізовані...
Детальніше
Консультації

Наша родина проживає в Києві більше п'яти років. Весь цей час ми винаймаємо житло і не маємо постійної київської реєстрації. Цього року хотіли влаштувати дитину до дитячого садочку, а у нас почали вимагати інформацію про місце реєстрації дитини пояснюючи це тим, що за кожним дитячим садочком закріплені певні будинки. Начебто адміністрація просто не має права приймати дітей без довідки про київську реєстрацію. Чи законна ця вимога?

Детальніше

Які терміни давності за позовом про відшкодування збитків і терміну давності у відповідній кримінальній справі. Чи можливо заявити цивільний позов у ​​кримінальній справ?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Єдина торгова система-Киев" оскарження податкових повидомлень ДПІ Адвокатська група України представила інтереси ТОВ «ЄТС-Київ», під час оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень, винесених ДПІ у Дніпровському районі м.Києва, яким компанії було визначено грошове зобов’язання на загальну суму 5 450 761,00 грн. Податкові...
Детальніше
Клієнт:
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України в 2010 році вступила в справу про банкрутство ТОВ «Українсько-Середземноморські авіалінії» на стороні кредитора Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Участь у справі про банкрутство нами було розпочато вже після...
Детальніше