Чи можливо продовжити відпустку по догляду за дитиною до досягнення дитиною 6 років?

Відповідно до ч.4 ст.179 КЗпП України передбачена можливість підприємства за рахунок власних коштів надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відпустки», ч. 6 ст. 179 КЗпП України якщо дитина потребує домашнього догляду, то жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
Різниця в тому, що в першому випадку роботодавець має право  і не зобов’язаний надавати таку відпустку. У другому випадку (п. 3 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відпустки», ч. 6 ст. 179 КЗпП України) роботодавець зобов’язаний надати таку відпустку тривалістю яка встановлена у медичному висновку. Для цього Ви повинні написати та подати заяву на про надання Вам такої відпустки, додавши медичний висновок. У такому випадку роботодавець зобов’язаний видати наказ про надання Вам відпустки по догляду за дитиною без збереження заробітної плати на строк, що вказаний у медичному висновку.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
25 Лютого 2014
Міжнародний кримінальний суд діє, що на підставі Римського статуту уповноважений здійснювати юрисдикцію стосовно осіб, відповідальних за найбільш серйозні злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти та доповнює національні системи кримінального правосуддя - стаття 1 Римського статуту.
Детальніше
04 Квітня 2013
У Верховній Раді Ураїни зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до податкогово кодексу України" від 01.04.2013 N 2672, яким пропонується встановити екологічний податок за розміщення твердих відходів. Податок, що справлятиметься за розміщення твердих побутових відходів...
Детальніше
Консультації

На нашому підприємстві виникла необхідність використовувати працю громадянина Чехії N і є всі можливості створення необхідних умов для його перебування та діяльності на території України. Ми готуємо пакет документів щоб отримати дозвіл на працевлаштування в Україні громадянина Чехії N. Які документи нам потрібно отримати для цього від громадянина N, поки він ще знаходиться на території Чехії і яким вимогам вони повинні відповідати?

Детальніше

У нашому магазині працівник, що займає посаду продавця-консультанта вкрав товарно-матеріальні цінності, у зв’язку із чим ми звернулися до міліції, внаслідок чого було порушено кримінальні справу, а працівника затримано. На даний час триває судовий розгляд кримінальної справи. Чи можливо звільнити такого працівника, адже він вчинив розкрадання майна власника та на роботу не ходить?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"- ВАТ "Авіокомпания "Авіалінії УКраїни" 17 травня 2011 року нашими адвокатами було підготовлено та подано позов до Господарського суду Київської області з метою захисту порушеного права Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” внаслідок незаконних дій Відкритого акціонерного товариства...
Детальніше
Клієнт:
ТОВ "Житлобуд" 15 ноября 2006 года Адвокатська група Украіни уклала довгострокову угоду з однією з провідних будівельних компаній Украіни Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлобуд" про надання юридичних послуг.
Детальніше