Чи повинен інвалід 2 групи сплачувати державне мито при покупці нового автомобіля, нової квартири, а також оплачувати внески до пенсійного фонду?

Згідно статті 231 Податкового кодексу України при першій реєстрації транспортного засобу на території України сплачується збір за таку реєстрацію.

Відповідно до ст . 235 Податкового кодексу України від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 кубічних сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та / або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків- інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків- інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці , геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей- інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

З урахуванням цього , якщо купується автомобіль самостійно, таке придбання не звільняється від сплати збору. Розмір ( ставка) збору за першу реєстрацію транспортного засобу на території України встановлені статтею 234 Податкового кодексу України . Ставка збору залежить від об'єму двигуна транспортного засобу.

Так само, фізичні особи, що набувають новий автомобіль або автомобіль, який не реєструвався на території України, зобов'язані сплатити збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Збір не сплачується в тому випадку, якщо автомобіль був придбаний державою і надалі переданий у користування інваліду.

Розмір ( ставка) збору становить 3-5% від вартості автомобіля, станом на 2014 рік:

3 % - якщо вартість авто не перевищує 200 970,00 грн. включно.

4 % - при вартості авто від 200 970,01 грн. до 353 220,00 грн.

5 % - при вартості авто більше 353 220,00 грн.

Крім того, чинним законодавством не передбачені пільги інвалідам щодо оплати послуг державної автомобільної інспекції при реєстрації транспортних засобів.

Щодо пільг інвалідам 2 групи при оплаті зборів, послу, що виникають при придбанні житла.

Згідно чинного законодавства фізичні особи при придбанні житла зобов'язані сплатити збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 % від вартості такого житла. Не залежно від наявності або відсутності статусу інваліда від сплати збору звільняються громадяни, які купують житло і перебувають у черзі на отримання житла, або купують житло вперше.

При придбання житла інваліди 1-2 групи звільняються від сплати державних мит за послуги державного нотаріуса за посвідченням договорів придбання житла. Так само, інваліди 1-2 групи звільняються від сплати державного мита за державну реєстрацію права власності на житло.

Слід звернути увагу на те, що при оформленні договору придбання житла у приватного нотаріуса оплачується не державне мито, а плата за послуги. Тобто послуги приватного нотаріуса за посвідченням договору придбання житла оплачуються інвалідом в повному обсязі без будь-яких пільг.

Так само, при державній реєстрації права власності на житло крім державного мита власником житла оплачується витяг з державного реєстру прав на нерухомість (окремий документ , що підтверджує право власності на житло), пільги інвалідам на оплату такого витягу законодавством не передбачені.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
05 Травня 2007
ТОВ “Адвокатська група України” отримало нагороду за високу якість юридичних послуг в рамках І міжнародної спеціалізованої виставки-форуму “Юриспруденція 2007”
Детальніше
17 Січня 2014
Через рік після набрання чинності Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VI) , Вищий господарський суд України опублікував зміни і доповнення до Інформаційного листа Вищого господарського суду...
Детальніше
Консультації

Ми з дружиною прожили 12 років у шлюбі. Маємо двох неповнолітніх дітей: доньку (10 років) та сина (6 років). Рік тому ми розірвали шлюб. Я залишив своїй колишній дружині двокімнатну квартиру, будиночок у селі, не відмовляюсь від участі у вихованні дітей, підтримую їх матеріально і не відмовляюсь від участі у вихованні. Я також пропонував, щоб донька залишилася жити з моєю колишньою дружиною, а син проживав зі мною, оскільки хлопцю потрібно спілкуватися з батьком, мати чоловічий приклад і підтримку. Син згоден переїхати жити до мене, утім, моя колишня дружина категорично заперечує проти цього, оскільки вважає мене ініціатором розлучення. Мені всіляко забороняють спілкуватися з дітьми, підтримувати їх і допомагати. Яким чином можна вирішити цю ситуацію?

Детальніше

Отримала у дарунок приміщення, яке хочу в подальшому здавати в оренду під кафе. Хочу зареєструватися як фізична особа-підприємець. Як це зробити і які я буду платити після цього податки?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України в 2010 році вступила в справу про банкрутство ТОВ «Українсько-Середземноморські авіалінії» на стороні кредитора Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Участь у справі про банкрутство нами було розпочато вже після...
Детальніше
Клієнт:
АТЗТ "Вібропрес" 28.11.2008 Господарським судом м. Києва порушено провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника АТЗТ “Вібропрес”. Вказане стало наслідком рейдерського захоплення боржника та неправомірного, фактично безкоштовного, відчуження майна...
Детальніше