Чи повинен інвалід 2 групи сплачувати державне мито при покупці нового автомобіля, нової квартири, а також оплачувати внески до пенсійного фонду?

Згідно статті 231 Податкового кодексу України при першій реєстрації транспортного засобу на території України сплачується збір за таку реєстрацію.

Відповідно до ст . 235 Податкового кодексу України від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 кубічних сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та / або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків- інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків- інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці , геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей- інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

З урахуванням цього , якщо купується автомобіль самостійно, таке придбання не звільняється від сплати збору. Розмір ( ставка) збору за першу реєстрацію транспортного засобу на території України встановлені статтею 234 Податкового кодексу України . Ставка збору залежить від об'єму двигуна транспортного засобу.

Так само, фізичні особи, що набувають новий автомобіль або автомобіль, який не реєструвався на території України, зобов'язані сплатити збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Збір не сплачується в тому випадку, якщо автомобіль був придбаний державою і надалі переданий у користування інваліду.

Розмір ( ставка) збору становить 3-5% від вартості автомобіля, станом на 2014 рік:

3 % - якщо вартість авто не перевищує 200 970,00 грн. включно.

4 % - при вартості авто від 200 970,01 грн. до 353 220,00 грн.

5 % - при вартості авто більше 353 220,00 грн.

Крім того, чинним законодавством не передбачені пільги інвалідам щодо оплати послуг державної автомобільної інспекції при реєстрації транспортних засобів.

Щодо пільг інвалідам 2 групи при оплаті зборів, послу, що виникають при придбанні житла.

Згідно чинного законодавства фізичні особи при придбанні житла зобов'язані сплатити збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 % від вартості такого житла. Не залежно від наявності або відсутності статусу інваліда від сплати збору звільняються громадяни, які купують житло і перебувають у черзі на отримання житла, або купують житло вперше.

При придбання житла інваліди 1-2 групи звільняються від сплати державних мит за послуги державного нотаріуса за посвідченням договорів придбання житла. Так само, інваліди 1-2 групи звільняються від сплати державного мита за державну реєстрацію права власності на житло.

Слід звернути увагу на те, що при оформленні договору придбання житла у приватного нотаріуса оплачується не державне мито, а плата за послуги. Тобто послуги приватного нотаріуса за посвідченням договору придбання житла оплачуються інвалідом в повному обсязі без будь-яких пільг.

Так само, при державній реєстрації права власності на житло крім державного мита власником житла оплачується витяг з державного реєстру прав на нерухомість (окремий документ , що підтверджує право власності на житло), пільги інвалідам на оплату такого витягу законодавством не передбачені.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
25 Лютого 2014
Міжнародний кримінальний суд діє, що на підставі Римського статуту уповноважений здійснювати юрисдикцію стосовно осіб, відповідальних за найбільш серйозні злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти та доповнює національні системи кримінального правосуддя - стаття 1 Римського статуту.
Детальніше
05 Травня 2007
ТОВ “Адвокатська група України” отримало нагороду за високу якість юридичних послуг в рамках І міжнародної спеціалізованої виставки-форуму “Юриспруденція 2007”
Детальніше
Консультації

Наша благодійна організація, створена в організаційно-правовій формі фундації, існує вже більше ніж 7 років. За цей час нами було успішно реалізовано велику кількість благодійних програм і проектів. Ми надаємо благодійну допомогу по всій території Львівської області і плануємо продовжувати цю діяльність й надалі. У зв'язку з розширенням діяльності виникла необхідність внести зміни до Статуту нашої організації та привести його у відповідність до вимог чинного законодавства України. У який строк ми повідомляємо реєструючі органи про такі зміни і які документи подаємо для цього?

Детальніше

Я мати-одиначка, яка самостійно виховує та утримує неповнолітню дитину. З батьком свого синя ми давно розлучені. З дитиною він не спілкується, фінансово жодним чином нам не допомагає. Є можливість відправити сина по оздоровчій путівці в дитячий табір в Болгарію, а колишній чоловік відмовляється дати дозвіл на вивезення дитини за кордон. Чи можна якось уникнути цього і відправити дитину на відпочинок без дозволу батька?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Єдина торгова система-Київ" Наші адвоката успішно представили інтереси ТОВ "Єдина Торгова Система - Київ" у господарському суді Луганської області в суперечці з Підприємством з 100% Іноземними Інвестиціями " ІнтерГазСінтез " про визнання недійсним договору купівлі -продажу. Так , Позивач ПІІ " ІнтерГазСінтез " звернулося...
Детальніше
Клієнт:
Служба автомобільних доріг у Київській області - оскарження акту перевірки КРУ Контрольно-ревізійним управлінням Київської області проведено планову перевірку фінансово господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Київській області за період з 01.06.2008 року по 31.03.2010 року. За результатами перевірки Контрольно-ревізійним управлінням направлено вимогу від...
Детальніше