Чи повинен інвалід 2 групи сплачувати державне мито при покупці нового автомобіля, нової квартири, а також оплачувати внески до пенсійного фонду?

Згідно статті 231 Податкового кодексу України при першій реєстрації транспортного засобу на території України сплачується збір за таку реєстрацію.

Відповідно до ст . 235 Податкового кодексу України від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 кубічних сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та / або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків- інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків- інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці , геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей- інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

З урахуванням цього , якщо купується автомобіль самостійно, таке придбання не звільняється від сплати збору. Розмір ( ставка) збору за першу реєстрацію транспортного засобу на території України встановлені статтею 234 Податкового кодексу України . Ставка збору залежить від об'єму двигуна транспортного засобу.

Так само, фізичні особи, що набувають новий автомобіль або автомобіль, який не реєструвався на території України, зобов'язані сплатити збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Збір не сплачується в тому випадку, якщо автомобіль був придбаний державою і надалі переданий у користування інваліду.

Розмір ( ставка) збору становить 3-5% від вартості автомобіля, станом на 2014 рік:

3 % - якщо вартість авто не перевищує 200 970,00 грн. включно.

4 % - при вартості авто від 200 970,01 грн. до 353 220,00 грн.

5 % - при вартості авто більше 353 220,00 грн.

Крім того, чинним законодавством не передбачені пільги інвалідам щодо оплати послуг державної автомобільної інспекції при реєстрації транспортних засобів.

Щодо пільг інвалідам 2 групи при оплаті зборів, послу, що виникають при придбанні житла.

Згідно чинного законодавства фізичні особи при придбанні житла зобов'язані сплатити збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 % від вартості такого житла. Не залежно від наявності або відсутності статусу інваліда від сплати збору звільняються громадяни, які купують житло і перебувають у черзі на отримання житла, або купують житло вперше.

При придбання житла інваліди 1-2 групи звільняються від сплати державних мит за послуги державного нотаріуса за посвідченням договорів придбання житла. Так само, інваліди 1-2 групи звільняються від сплати державного мита за державну реєстрацію права власності на житло.

Слід звернути увагу на те, що при оформленні договору придбання житла у приватного нотаріуса оплачується не державне мито, а плата за послуги. Тобто послуги приватного нотаріуса за посвідченням договору придбання житла оплачуються інвалідом в повному обсязі без будь-яких пільг.

Так само, при державній реєстрації права власності на житло крім державного мита власником житла оплачується витяг з державного реєстру прав на нерухомість (окремий документ , що підтверджує право власності на житло), пільги інвалідам на оплату такого витягу законодавством не передбачені.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
30 Березня 2011
30 березная 2011 року директор Адвокатської групи України Володимир Шахрай на запрошення Німецького фонду міжнародного правового співробітництва прийняв участь в роботі офіційної делегації комітету з питань правової політики Верховної Ради України у Берліні  До складу Української...
Детальніше
23 Квітня 2013
Верховною Радою України 16 квітня 2013 року прийнято за основу та в цілому  проектом Закону України від 18.02.2013 р. № 2313 “Про внесення доповнень до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", автором якого виступив народний депута України  Ігор...
Детальніше
Консультації

Доброго дня! Я планую подорож до Китаю і маю намір здійснити закупку речей для особистого вжитку та користування. Щоб уникнути проблем на митниці, підкажіть, які є обмеження по кількості та вартості товарів, що ввозяться в Україну.

Детальніше

Добрий день! Моя сім'я — я, чоловік та малолітній син — 6 місяців, проживаємо разом із батьками чоловіка у двокімнатній квартирі. Чоловік має прописку у цьому житлі, я ж не зареєстрована у цій квартирі, коли постало питання з пропискою дитини, батьки чоловіка відмовили реєструвати дитину на своїй площі. Чи можу я все ж таки прописати дитину у цій квартирі?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
Державне підприємство Міжнародній аеропорт "Бориспіль" Адвокатська група України виграла тендер на надання юридичних послуг Державному підприємству "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" у 2009 році.
Детальніше
Клієнт:
ТОВ "Агробудпереробка ЛТД" повернення майна В грудні 2009 року Адвокатська група України представила інтереси ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” у господарській справі про повернення майна. Так, 16 квітня 2008 року між ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” в особі ліквідатора, арбітражного керуючого та ЗАТ “Надбання”, в...
Детальніше