Створюємо місцеву громадську організацію екологічного спрямування, діяльність якої буде поширюватися на територію міста Київ. Які вимоги законодавства України потрібно врахувати при підготовці Статуту організації щоб в подальшому мати змогу бути неприбутковою організацією?

Законодавством України визначено, що громадські об'єднання діють на основі статуту, що не суперечить вимогам чинного законодавства України.
Відповідно до вимог Податкового кодексу України громадські організації (в тому числі й екологічного спрямування) віднесені до неприбуткових організацій. Але цей статус надається громадським організаціям не автоматично а лише після дотримання певних вимог і після проходження відповідної реєстрації в податкових органах.
Перш за все, щодо вимог до Статуту громадської організації:
1. В Статуті громадської організації повинно бути зазначено, що громадська організація є неприбутковою і не ставить перед собою мети щодо отримання прибутку. Ця вимога також знайшла своє відображення в Законі України “Про громадські об'єднання”, який набув чинності з 1 січня 2013 року. Відповідно до п. 5 ст. 1 вказаного Закону громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
2. В Статуті повинно бути зазначено вичерпний перелік видів діяльності громадської організації, кожен з яких повинен не мати комерційних ознак і відповідати вимогам щодо неотримання прибутку;
3. В Статуті також повинні бути чітко зазначені джерела надходження та порядок використання коштів та майна громадської організації. Відповідно до ст. 157 Податкового кодексу України створювана Вами громадська організація належить до групи “б” як громадська організація екологічної діяльності. Доходи таких організацій звільняються від оподаткування у випадку якщо вони отримані у вигляді:
- коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань; - пасивних доходів - коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від ведення їх основної діяльності, з урахуванням положень пункту 157.13 статті 157 ПК України; - дотацій або субсидій, отриманих із державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх одержувачам згідно із законодавством з метою зниження рівня таких цін. 4. Статут громадської організації обов’язково повинен містити також порядок припинення її діяльності та вирішення майнових питань у зв’язку з припиненням її діяльності. Зокрема, в Статуті повинно бути зазначено, що наявні у громадської організації кошти та майно, що залишаються після її ліквідації, повинні бути передані одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або спрямовані на благодійні цілі або зараховані до доходу бюджету і не підлягають розподілу між членами та засновниками Організації.

 

 

 

 

 

 


Переглянути всі консультації
Новини компанії
30 Березня 2011
30 березная 2011 року директор Адвокатської групи України Володимир Шахрай на запрошення Німецького фонду міжнародного правового співробітництва прийняв участь в роботі офіційної делегації комітету з питань правової політики Верховної Ради України у Берліні  До складу Української...
Детальніше
05 Травня 2007
ТОВ “Адвокатська група України” отримало нагороду за високу якість юридичних послуг в рамках І міжнародної спеціалізованої виставки-форуму “Юриспруденція 2007”
Детальніше
Консультації

Підкажіть, будь-ласка, яку суму потрібно сплатити за реєстрацію всеукраїнської громадської організації.

Детальніше

Підкажіть, будь ласка, які строки сплати єдиного податку по спрощеній системі оподаткування?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Єдина торгова система-Київ" Наші адвоката успішно представили інтереси ТОВ "Єдина Торгова Система - Київ" у господарському суді Луганської області в суперечці з Підприємством з 100% Іноземними Інвестиціями " ІнтерГазСінтез " про визнання недійсним договору купівлі -продажу. Так , Позивач ПІІ " ІнтерГазСінтез " звернулося...
Детальніше
Клієнт:
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт" Бориспіль "- Бориспільська об'єднана ДПІ Адвокатська група України представила інтереси Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в Київському окружному адміністративному суді у справі за позовом до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції про стягнення з Державного бюджету України заборгованості по ПДВ...
Детальніше