Як зазначає Постанова пленуму ВСУ від 21 грудня 2007 року № 11, відповідно до ч. 1 ст. 115 СК ( 2947-14 ) розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, має бути зареєстроване в державному органі РАЦС за заявою колишньої дружини або чоловіка. Сімейне законодавство не передбачає можливості розірвання шлюбу представником одного з подружжя або їх обох за довіреністю останніх, а правила ЦК ( 435-15 ) про представництво, довіреність і доручення на ці правовідносини не поширюються.
Проте, на підставі ст. 38 Цивільного процесуального кодексу України участь представника неможлива лише у справах про усиновлення, тому ви можете залучити вашого представника до участі у справі про розлучення попередньо виготовивши нотаріальну довіреність, де детально будуть прописані права та обов'язки представника щодо конкретної справи, особисто підписати позовну заяву та клопотання щодо допуску у процес вашого представника.
Переглянути всі консультації
Наше підприємство уклало договір, з приводу виконання якого на сьогоднішній день існує спір (заборгованість нашого контрагента). При укладанні договору ми узгодили пункт, що розгляд спорів стосовно виконання договору буде розглядатися в м. Дніпропетровськ, проте боржник знаходиться в місті Києві. До якого господарського суду у такому випадку подавати позов?
Добрий день! У магазині одягу я придбала сорочку для чоловіка, при цьому на касі у продавця з'ясувала, чи можливо буде повернути товар, у разі, якщо він не підійде за розміром, отримала позитивну відповідь, проте, коли наступного дня прийшла аби повернути піджак продавчиня відмовилась приймати сорочку. Як я можу повернути придбаний товар? Дякую!